افزایش سرعت اینترنت

افزایش سرعت اینترنت و دانلوداینترنت سریع ترین و ساده ترین راه برای بدست آوردن انواع اطلاعات و مولتی مدیا می باشد، اما اگر سرعت شما کند باشد نمی توانید چیزی از اینترنت دریافت کنید. وجود یک کامپیوتر سریع تا حدودی کمک می کند، اما راه های مختلفی برای افزایش سرعت دانلودتان بدون نیاز به ارتقاء رایانه وجود دارد. با ما همراه باشید تا با این روش ها آشنا شوید.

  1. با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود در مورد گزینه های اتصال به اینترنت صجبت کنید. سرعت اتصال به اینترنت شما مهمترین متغیر سرعت دانلود شماست. اگر از اینترنت دایل-آپ ( Dial-Up – کارت اینترنت و اینترنت هوشمند که باعث قطعی خط تلفن می شود ) استفاده می کنید، آن را به یک خط سرویس مستقیم ( DSL – Direct Service Line ) ارتقاء دهید. حتی اگر در حال حاضر از این سرویس استفاده می کنید، ممکن است ارائه دهنده سرویس خدمات اینترنتی شما خدمات سریعتری برای شما در دسترس داشته باشد.

  2. درک اتصال سریع. سرعت اتصال را با مقدار داده ای که می تواند در هر ثانیه منتقل کند اندازه گیری می کنند، که معمولا کیلوبیت در ثانیه ( Kbps ) و یا مگابیت در ثانیه ( Mbps ) گفته می شود. ۱۰۲۴ کیلوبیت در یک مگابیت وجود دارد. بیشتر اتصالات دایل آپ ۵۶ کیلوبیت در ثانیه هستند، در حالی که اتصالات کابلی می توانند تا ۲۰ مگابیت در ثانیه سریع باشند. هنگامی که با ارائه درهنده سرویس اینترنت خود تماس می گیرد، قادر هستند تا سرعت اتصال خود را به شما بگویند.

  3. در هنگام دانلود تمامی برنامه های باز که نیازی به آنها ندارید را ببندید. این کار باعث آزاد کردن منابع رایانه شما می شود و انتقال اطلاعات را بهتر انجام می دهد. در صورت امکان، زمانی دانلود را انجام دهید که کاری با رایانه ندارید و دور از آن هستید.

  4. دانلود خود را اولویت بندی کنید. فایل هایی که شما واقعا به آن نیاز دارید را در ابتدا دریافت کنید و بقیه آن ها را بعدا شروع کنید. تعداد زیاد فایل برای دانلود بطور همزمان، دانلود آهسته تری را به دنبال خواهد داشت.

  5. در زمان های مختلفی در روز دانلود کنید. هر چه تعداد کسانی که در حال دریافت فایل مشابه بیشتر باشد، دریافت آن برای همه کند تر خواهد بود. اگر دانلود کندی را دارید، در زمانی که افراد کمتری برای دانلود اقدام می کنند تلاش کنید. ( معمولا در پایان شب و تا صبح، افراد از اینترنت شبانه خود جهت دانلود رایگان استفاده می کنند. پس این قطعا این زمان با کندی سرعت مواجه خواهید شد. )

  6. یک نرم افزار مدیریت دانلود نصب کنید. این نرم افزار قابلیت بهینه سازی دانلود را دارند، نه تنها سرعت دریافت شما را افزایش می دهند، بلکه کمک می کنند تا آنها را مدیریت کنید. هنگامی که شما فایلی را دانلود می کنید، برنامه مدیریت دانلود آن را به محض دریافت ذخیره می کند به طوری که شما می توانید بعدا ادامه دانلود را در صورت لزوم انجام دهید.

 

2 نظر برای ”افزایش سرعت اینترنت

  1. Pingback: افزایش سرعت دانلود IDM | سـامــآن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *