ایمنی ایمیل و فایل های پیوست شده

پست الکترونیکی که هر روز میلیون ها نفر از مردم برای برقراری ارتباط شخصی و کسب و کار از آن استفاده می کنند. درک خطرات امنیتی ایمیل و چگونگی اجتناب از آنها به شما در استفاده از پست الکترونیک کمک خواهد کرد.

اطلاعات حساس

در هنگام ارسال اطلاعات شخصی مانند آدرس و یا شماره تلفن، مطمئن شوید که آدرس ایمیل متعلق به شخصی است که می خواهید ایمیل را دریافت کند. هرگز اطلاعات حساس مانند رمز عبور، شماره حساب بانکی و … را از طریق ایمیل ارسال نکنید.

فیشینگ – Phishing

تلاش آشکار برای گول زدن کاربر و دستیابی به اطلاعات ورود به حساب وی با تظاهر به یک شرکت مشروع و قانونی و ارسال یک ایمیل با این ادعا که اکانت شما دارای ایراد است را کلاهبرداری ” فیشینگ ” می گویند. قبل از هر اقدامی با شرکتی که این چنین ایمیلی از سوی آن ارسال شده هماهنگ کنید. معمولا از این روش برای فریب وبلاگ نویسان استفاده می شود.

ایمیل های ناخواسته

ناخواسته یا ” Junk Mail ” که همچنین آنها را ” هرزنامه ” هم می خوانند. یک فیلتر اسپم بر روی دسکتاپ سرویس دهنده پست الکترونیکی خود نصب کنید و یا ارائه دهنده سرویس ایمیل مطمئن که از فیلتر های هرزنامه قدرتمند استفاده میکنند که به صورت خودکار پیام ها را که از اسپمر های شناخته شده ارسال می شوند حذف می کند.

ارسال فایل های پیوست ( Attachments )

قبل از ارسال، سرویس دهنده ایمیل خود را بررسی کنید تا از محدودیت حجمی فایل برای پیوست که توسط مدیر قرار داده می شود چه میزان است. اگر پرونده شما حاوی اطلاعات حساس است، می توانید یک لایه حفاظت توسط فشرده سازی فایل به فرمت های مختلف ( نظیر ZIP. و RAR. ) با درخواست کلمه عبور برای دسترسی اطلاعات تعیین کنید.

دریافت فایل های پیوست

همیشه قبل از بازکردن فایل های پیوست آنها را توسط اسکنر ویروس اسکن کنید. هرگز یک فایل پیوست شده توسط اسپمر و یا ایمیل های ناخواسته ( هرزنامه ها ) و یا منبع ناشناخته را باز نکنید. هرگز فایل های پیوست شده با پسوند EXE. را باز نکنید. ممکن است با اجرای آن یک ویروس فعال شده و به رایانه شما آسیب برساند.

3 نظر برای ”ایمنی ایمیل و فایل های پیوست شده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *