تجدید IP کامپیوتر

این مورد برای همه ما اتفاق می افتد که در حال گشت و گذار در محیط اینترنت هستیم و ناگهان با خطای « یافت نشد ( Page Not Found ) » مواجه می شویم. طبق معمول مودم اینترنت خود را بررسی می کنیم و به نظر می رسد همه چیز درست کار می کند. در این حال تصمیم می گیریم که به دوستان خود و یا پشتیبان اینترنت خود تماس بگیریم.

در بسیاری از موارد، مشکل این است که کامپیوتر نیاز به تجدید آدرس آی پی ( Internet Protocol ) خود دارد.این توضیحات مراحل انجام تجدید IP کامپیوتر را شامل می شوند.

  1. بر روی دکمه « Start » کلیک کنید و « Run » را انتخاب کنید.
  2. عبارت « cmd » را در جعبه نوشتاری تایپ کنید و « Ok » را فشار دهید. با این کار پنجره خط فرمان که شباهتی با سیستم عامل قدیمی DOS دارد باز می شود.
  3. سپس عبارت « ipconfig/release » را تایپ کنید و « Enter » را بزنید. با این کار آدرس آی پی کامپیوتر شما منتشر خواهد شد.
  4. عبارت « ipconfig/renew » را تایپ کنید و « Enter » را بزنید. با این کار آی پی آدرس جدیدی از مجموعه آی پی آدرس ها به کامپیوتر شما اختصاص داده می شود.
  5.  عبارت « Exit » را برای خروج تایپ کنید و « Enter » را بزنید. کامپیوتر شما در حال حاظر آدرس آی پی جدید دارد.

تذکرات :

  • اگر مراحل ذکر شده در بالا مشکل اتصال شما به اینترنت را حل نکرد، سعی کنید مودم را برای چند ثانیه خاموش و سپس مراحل را مجددا تکرار نمایید.
  • دستور « ipconfig » آدرس آی پی اختصاص یافته به رایانه شما را نمایش می دهد. اگر شما بیشتر از یک اتصال به کامپیوتر خود دارید ( یعنی استفاده از شبکه بی سیم و کارت شبکه ) می توانید با دستور « ipconfig/all » تمامی آی پی های اختصاص داده به سیستم خود را مشاهده نمایید.

یک نظر برای ”تجدید IP کامپیوتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *