تست سرعت اتصال به اینترنت

چندین خدمات خوب و آنلاین برای تست سرعت اتصال به اینترنت شما وجود دارند، از جمله McAfee، Speedtest و Telus. بسیاری از آنها گزارشی از سرعت دانلود شما و چگونگی بارگزاری صفحات وب و فیلم ها و دریافت موسیقی ارائه می دهند.سرویس آپلود Speedtest امکان تعیین سرعت فایل هایی که از کامپیوتر شما فرستاده می شود را فراهم می کند. این گونه ترافیک شامل فایل هایی است که در یک وبسایت آپلود و یا ایمیلی که ارسال می کنید می باشد. سرعت آپلود تقریبا همیشه کندتر از سرعت دانلود می باشد. اگر از شبکه بی سیم استفاده می کنید، رایانه خود را به صورت مستقیم از طریق کابل اترنت به روتر متصل نمایید، به این ترتیب نتایج تست سرعت واقعی تر خواهد بود.

سرعت سنج اتصال به اینترنت مک آفی

  1. مرورگر اینترنتی خود را باز کنید و وارد سایت سرعت سنج اتصال به اینترنت مک آفی شوید.
  2. بر روی  ” Click here to Test Now ” در پایین صفحه کلیک کنید. صفحه یک یا دو بار برای سنجش سرعت اینترنت تغییر خواهد کرد. این سرویس یک فایل ۱۵۰ کیلوبایتی به مرورگر شما می فرستد. اگر این نقل و انتقال در کمتر از یک ثانیه طول بکشد، آزمون دوم با یک فایل حجیم تر انجام می شود.

با مشاهده به سرعت سنج سمت راست صفحه ی نمایش می توانید سرعت اتصال به اینترنت خود را مشاهده کنید.

تست سرعت اینترنت TELUS

 

  1. مرورگر اینترنتی خود را باز کنید و وارد سایت آزمون سرعت اینترنت TELUS شوید. (آموزش تصویری در این سایت موجود است)
  2. بر روی ” Download Test File ” کلیک کنید و در پنجره جدید بر روی ” Save ” کلیک کنید. بسته به نوع سیستم عامل و تنظیمات امنیتی شما ممکن است یک هشدار امنیتی دریافت نمایید.بر روی ” OK ” و یا ” Agree ” کلیک نمائید.
  3. در پنجره دانلود به قسمت ” Transfer Rate ” نگاه کنید. این سرعت اینترنت شماست که به سرعت واقعی بسیار نزدیک می باشد.

 

تذکرات :

  • اطمینان حاصل کنید که شخص دیگری در خانه و یا محل کار توسط دستگاه دیگری از اینترنت شما استفاده نمی کند. ( اشتراکی )
  • آزمون سرعت اغلم کمتر از آنچه که در آگهی سرویس دهنده اینترنت خود مشاهده نموده اید هست.سرویس دهنده اینترنت شما معمولا آستانه بالا ترین سرعت ممکن را در آگهی ها درج می کنند. سرعت اینترنت می تواند با سیم کشی در منازل و کابل های اتصال در خیابان ها کاهش یابد.همچنین سرعت اینترنت هنگامی که عده زیادی به صورت همزمان از اینترنت استفاده می کنند کاهش می یابد، مانند زمان ثبت نام کنکور سراسری و یا اعلام نتایج آن.
  • همچنین سایت Speedtest.net یکی از سایت های بسیار مناسب برای آزمون سرعت دانلود – آپلود و گرفتن پینگ می باشد.

 

2 نظر برای ”تست سرعت اتصال به اینترنت

  1. Pingback: تست سرعت اینترنت با SpeedTest | سـامــآن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *