تست سرعت اینترنت با SpeedTest

در مطلب قبلی که در سامآن منتشر شد به معرفی سه سرویس رایگان تست سرعت اتصال به اینترنت و توضیح مختصری در این رابطه پرداختیم. در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در رابطه با سرویس SpeedTest ارائه دهیم. از مزیت های قابل توجه سرویس SpeedTest می توان به اندازه گیری سرعت آپلود، گرفتن پینگ و نمایش آی پی و سرور های در دسترس اشاره کرد. سرویس آپلود Speedtest امکان تعیین سرعت فایل هایی که از کامپیوتر شما فرستاده می شود را فراهم می کند. این گونه ترافیک شامل فایل هایی است که در یک وبسایت آپلود و یا ایمیلی که ارسال می کنید می باشد. سرعت آپلود تقریبا همیشه کندتر از سرعت دانلود می باشد.

  1. پنجره مرورگر خود را باز کنید و به سایت Speedtest بروید. منتظر بارگذاری رابط کاربری شوید. یک نقشه به شما موقعیت مکانی تان را بر اساس آی پی شما مشخص می کند. یک مثل محل زندگی شما را نشان می دهد. سایر نقطه ها سرور هایی که می توانند برای ارسال و دریافت داده ها به منظور تست سرعت اتسال مورد استفاده قرار بگیرند را آشکار می سازند. این سرور ها معمولا شامل شرکت های مخابراتی، شرکت های فناوری اطلاعات، کالج ها و دانشگاه ها می شود. اطلس جهان در زیر نقشه نمایش داده شده است. آدرس آی پی شما و به همراه نام ارائه دهنده خدمات اینترنت خود را در گوشه پایین سمت راست پنجره نشان داده شده است.
  2. توسط نوار پیمایش ( اسکرول بار ) به داخل و یا خارج از نقشه زوم کنید. همچنین می توانید توسط مستطیل درخشان در اطلس جهان نقشه را جابجا کنید.
  3. در بالای نقشه، بر روی کلید ” Begin Test ” کلیک کنید. این سرویس به طور خودکار یک سرور نزدیک به محل اقامت شما را انتخاب کرده و شروع به انجام سه آزمون پینگ، دانلود و آپلود می کند.
  4. به بخش ” Ping ” در گوشه بالای سمت راست در صفحه ی نمایش نگاه کنید تا مدت زمانی که کامپیوتر شما یک پینگ را به سرور ارسال و یک پینگ را در بازگشت دریافت میکند مشاهده کنید. پینگ یک قطعه بسیار کوچک از داده ها است که برای اطمینان از اتصال بین دو رایانه ساخته و استفاده می شود. تصور کنید از پینگ تقریبا به عنوان عملکرد پینگ سونار، سیگنال های زیر دریایی برای پیدا کردن کشتی ها و اشیاء دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و از اعماق منعکس می کند.
  5. سرعت سنج وسط صفحه نمایش که تست سرعت دانلود را با دریافت یک فایل کوچک نمایش می دهد نگاه کنید. یک آیکُن به شکل آدمک موقعیت شما را نشان می دهد در حالی که یک هرم موقعیت سرور را نشان می دهد. پیشرفت فرایند دانلود بین این دو آیکُن نشان داده می شود. سرعت دانلود اینترنت شما هنگامی که تست به پایان می رسد در بالای صفحه نمایش داده می شود.
  6. سرعت سنج و آیکُن ها را دوباره نگاه کنید تا سرعت آپلود اینترنت خود را مشاهده کنید. زمان اتمام آزمون سرعت آپلود در بالای صفحه نمایش مشاهده می شود.

 

11 نظر برای ”تست سرعت اینترنت با SpeedTest

  1. Pingback: تست سرعت اتصال به اینترنت | سـامــآن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *