روش های بهبود رنک گوگل

گوگل از اواخر سال ۱۹۹۰ با تمرکز بر ایجاد یک موتور جستجوی اینترنتی سریع و نمایش مطالب مربوطه تلاش خود را آغاز کرد. از آن زمان به بعد، داشتن رتبه گوگل بالا تبدیل به یک اولویت برای بسیاری از صاحبان وب سایت ها شد. اگر چه منابع زیادی در مورد سئو و چگونگی بالا بردن رتبه در گوگل وجود دارند اما، در اینجا چهار راه ساده و عاری از دردسر برای بهبود رتبه گوگل معرفی شده.

درک چگونگی رتبه بندی صفحات توسط گوگل

یک صفحه در وب به دو روش توسط گوگل رتبه بندی می شود. اول، تعیین رتبه به هر صفحه. این یک عدد بین ۰ و ۱۰ می باشید، ۱۰ به معنای بیشترین رتبه و ۰ به معنای هیچ و کمترین قدرت. تمام صفحات از ۰ شروع می کنند، تعداد بسیار اندکی به رتبه ۱۰ رسیده اند. همچنین صفحات می توانند بر اساس کلمات کلیدی رتبه بندی شوند. هنگامی که خوانندگان وب یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کند، صفحاتی که گوگل آنها را به عنوان کلمات کلیدی قدرتمند تعیین کرده در رده های نخست نشان داده خواهند شد. معمولا سه صفحه اول نتایج بر اساس کلمات کلیدی نمایش داده می شوند. گوگل اطلاعات کاملی از الگوریتم خود در رتبه بندی را منتشر نمی کند، اما برخی از جنبه های آن در جامعه بهینه سازی موتور های جستجو شناخته شده هستند.

ساخت لینک

بنظر می رسد بخشی از الگوریتم گوگل در تعداد لینک هایی که به یک صفحه است مرتبط باشد. وجود لینک های ورودی بیشتر به یک صفحه معمولا رتبه بهتری را تولید می کند. یکی از راه های به دست آوردن لینک های ورودی تبادل لینک با صاحبان وبلاگ ها و وبسایت ها است. یکی دیگر از گزینه ها، نوشتن پست میهمان در وبلاگ ها با یک لینک به صفحه ای که می خواهید رتبه آن بهبود یابد می باشد. با این حال، در هنگام انتخاب وبسایتی برای تبادل لینک، کیفیت آن را هم در نظر بگیرید. یک لینک از سایت اسپم و بی محتوا، آسیب بیشتری در بر خواهد داشت.

استفاده از کلمات کلیدی بطور مؤثر

هنگام ایجاد محتوای جدید برای سایت خود، به کلمات کلیدی آن هم فکر کنید. این نوع عبارات مورد استفاده ی موتور های جستجو برای پیدا کردن آنچه که کاربران به دنبال آن می گردند قرار می گیرد. کلمات کلیدی را در عنوان و چند بار هم در متن مطلب خود قرار دهید و در استفاده از آن زیاده روی نکنید. کلمات کلیدی مشابه زیاد در یک مطلب آن را شبیه به اسپم جلوه می دهد. از کلمات کلیدی مشابه به عنوان لنگر متن خود در هنگام اتصال آن به صفحه ای دیگر استفاده کنید.

ارائه مطالب با کیفیت

در یک زمان، صاحبان وبسایت ها ( و اسپمر ها) می توانستند به سادگی بازدیدکنندگان را با کلمات کلیدی مناسب به سایت خود کشانده و رتبه بزرگی را از گوگل دریافت کنند. گوگل با بروزرسانی الگوریتم هایش آن روز ها را به پایان رسانده. حال، گوگل امیدوار است بهترین رتبه به صفحه ای برسد که بهترین نتایج را توسط کلمات کلیدی نمایش دهد. در عین حال، الگوریتم گوگل نمی تواند این کار را دقیقا انجام دهد، کیفیت مطالب در حال تبدیل شدن به ابزار اصلی بهینه سازی موتور های جستجو است. اگر می خواهید به رتبه بالایی دست پیدا کنید و ترافیک بیشتری را به خود جلب کنید، محتوایی با کیفیت و با ارزش را ایجاد کنید که نشانه ارزش نهادن به خوانندگان وب است.

3 نظر برای ”روش های بهبود رنک گوگل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *