فوروارد ایمیل در گوگل

Forward emailجیمیل یک سرویس ایمیل مبتنی بر وب می باشد که توسط گوگل ارائه شده. این سرویس امکانات مختلفی را برای کاربران فراهم می کند تا بتوانند پیام های خود را مدیریت و پیگیری کنند. یکی از این امکانات و ابزارها، سرویس فوروارد می باشد. توسط این ابزار شما می توانید تمامی پیام های دریافتی را به ایمیل (های) دیگری ارسال کنید. به عبارت دیگر، فوروارد کردن یعنی ارسال مجدد کل پیام ( ایمیل ) دریافتی به ایمیل دیگر است.

روش دستی :

به حساب کاربری جیمیل وارد شوید وپیامی که می خواهید فوروارد کنید را باز کنید.

بر روی فلش کنار ” Reply ” در گوشه سمت راست بالای پیام باز شده کلیک کنید و گزینه ی ” Forward ” را انتخاب کنید.

در فیلد یا زمینه ای که پس از کلیک بر روی فوروارد به طور خودکار ایجاد شده است آدرس ایمیلی که میخواهید پیام به آن ارسال شود را بنویسید ( دقت داشته باشید که در ایمیل هیچگاه از www استفاده نمی شود ).

اگر می خواهید متنی دلخواه به پیام اضافه کنید. هر زمان که آماده ارسال پیام ( فوروارد ) شدید بر روی ” Send ” در پایین پنجره پیام کلیک کنید.

 

روش اتوماتیک :

به حساب کاربری جیمیل خود وارد شوید و بر روی تنظیمات – Settings در بالای صفحه کلیک کنید.

email forward on gmail

در بالای صفحه باز شده بر روی تب ( برچسب ) ” Forwarding and POP/IMAP ” کلیک کنید.

بر روی ” Add a forwarding address ” کلیک کنید و آدرس ایمیلی که می خواهید پیام ها به آن فوروارد شود را وارد کنید و سپس بر روی Ok کلیک کنید. با این کار یک پیام حاوی یک کد تأیید برای ایمیل دیگر ارسال می شود.

کد ارسال شده به ایمیل دیگر را کپی کرده و در کادر تأیید وارد و ثبت نمایید.

پس از تأیید آدرس ایمیل، هم اکنون باید فورواردینگ را فعال کنید و انتخاب کنید که از این پس چگونه ایمیل ها ارسال شوند ( پیام در اینباکس باقی بماند و یک نسخه از آن به ایمیل دیگر ارسال شود – پیام به حالت خوانده شده تبدیل شود و یک نسخه از آن ارسال شود – بایگانی شود و یا حذف شود).

فراموش نکنید که در پایان کار حتما بر روی Save Changes در پایین صفحه کلیک کنید.

یک نظر برای ”فوروارد ایمیل در گوگل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *