مدیریت دانلود از طریق مرورگر – اینترنت اکسپلورر

دانلود فایل، بخش جدایی ناپذیری از فعالیت های آنلاین شما را تشکیل می دهد. این که آنها نسخه های بروزرسانی نرم افزار هستند، آموزش و یا فایل های PDF آموزشی هستند، عکس از دوستان یا خانواده خود، و یا هر شکل دیگر از محتوا و داده، شما می خواهید از طریق مرورگر وب به آنها دسترسی داشته باشید و آنها را آرشیو کنید. از برخی راهنمایی های معمول – نه چندان رایج – برای پردازش فایل های دریافت شده مرور گر خود استفاده کنید که می تواند دسترسی شما را به مطالب دریافت شده ( فایل های دانلودی ) گسترش دهد.

اینترنت اکسپلورر – Internet Explorer

کلید های ترکیبی ” Ctrl+J ” را فشار دهید و یا بر روی ” Tools ” کلیک کنید ( آیکُن چرخ دنده در بالا سمت راست مرورگر اینترنت اکسپلورر ۹ ) و ” View Downloads ” را برای مدیریت دانلود انتخاب کنید. با انتشار IE9 در مارس ۲۰۱۱ ، مایکروسافت اولین نسل از نرم افزار های مرورگر خود را که شامل مدیریت دانلود هم بود عرضه کرد.

پیشرفت دانلود خود را در مدیریت دانلود بررسی کنید. در هر دانلود درصد تکمیل آن، سرعت دانلود بر ثانیه و زمان باقی مانده را نشان می دهد. در این پنجره مقصد فایل و مبدا آن که شما به IE گفته اید کجا آن را ذخیره کند نمایش داده می شود. هر یک دارای دکمه ای است که امکان توقف، بارگیری مجدد، انصراف و یا بازکردن فایل به صورت مستقیم از مدیریت دانلود را به شما می دهد. اگر شما شاخص زمان باقی مانده را نمی بینید ( حتی در صورتی که نشانگر ماس را روی درصد پیشرفت نگاه دارید ) از جدید ترین بروزرسانی اینترنت اکسپلورر استفاده کنید.

اینترنت اکسپلورر را بروز نگه دارید، مخصوصا برای رفع موارد امنیتی و همچنین تضمین قابلیت دانلود مناسب. نسخه اولیه مرورگر اینترنت اکسپلورر ۹ داراای یک حفره نرم افزاری در مدیریت دانلود بود که باعث می شد فرایند دانلود در ۹۹% تکمیل شده و یک ثانیه مانده به اتمام باقی بماند، یا وجود این که در واقع دانلود به پایان رسیده بود. بروزرسانی های امنیتی این مشکل را حل و فصل کردند.

با استفاده از مدیریت دانلود مرورگر اینترنت اکسپلورر نرم افزار های مخرب شناسایی می شوند. SmartScreen در برابر فایل های مخرب با تکیه بر اعتبار داده ها و اسکن فایل های ویروسی و شناسایی داده های جعلی به شما هشدار داده و محافظت میکند. SmartScreen در مرورگر اینترنت اکسپلورر ۸ ( IE8 ) به عنوان محافظ در برابر سایت های مخرب وجود داشت که اینگونه عملکرد آن هنوز هم در IE9 عرضه می شود.

محل پیشفرض دانلود مرورگر IE9 را تغییر دهید. بر روی ” Options ” در پایین سمت راست کلیک کنید تا رابط مدیریت دانلود که تعریف می کند فایل ها دریافت نشوند تا زمانی که شما مسیر را انتخاب نکنید باز شود. با کلیک بر روی دکمه ” Browse ” یک محل دیگر برای قرار گیری فایل های دانلود شده تعیین کنید.

با راست کلیک کردت بر روی لیست فایل ها در مدیریت دانلود، بر دانلود های خود مدیریت کنید. می توانید مستقیما به پوشه فایل مورد نظر بروید، نشانی ( URL ) فایلی که از آنجا دانلود کردید را کپی کنید، فایلی را حذف کنید و یا با استفاده از ” SmartScreen ” آن را اسکن کنید.

 

در آینده، مطالبی تحت همین عنوان برای مرورگر های فایر فاکس و گوگل کروم قرار خواهم داد.

5 نظر برای ”مدیریت دانلود از طریق مرورگر – اینترنت اکسپلورر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *