مسدود کردن وبسایت

مسدود کردن وبسایتاگر متوجه شدید که دوست، همکار و یا فرزندتان از وبسایت هایی بازدید می کند که باعث ایجاد مشکلات بر روی رایانه شما می شود، از جمله تبلیغات پاپ آپ، ویروس ها و دست کم کاهش سرعت رایانه، ممکن است بخواهید این سایت ها مسدود شده و برای آنها قابل دسترسی نباشند. مرورگر ها با حریم خصوصی و یا تنظیمات امنیتی به شما اجازه می دهند تا وبسایت ها را مسدود کنید، اما آنها همیشه کاربردی نیستند و خنثی سازی آنها بسیار ساده است. در عوض، فایل میزبان ( Host ) کامپیوتر خود را پیدا کنید و وبسایت های مختلف را به آن فایل اضافه کنید. این وبسایت ها مسدود خواهند شد و اگر شما برای دسترسی به فایل میزبان کلمه عبور قرار دهید، سایر استفاده کنندگان از رایانه شما قادر به خنثی سازی تنظیمات شما نیستند.

فایل میزبان خود را ویرایش کنید

 1. بر روی ” Start ” در پایین سمت چپ صفحه نمایشگر کامپیوتر خود کلیک کنید و یا دکمه آرم ویندوز بر روی صفحه کلید را فشار دهید. بترتیب ” All Programs ” و ” Accessories ” و سپس ” Command Prompt ” را انتخاب کنید تا صفحه کوچکی ظاهر شود.
 2. در مکان مشخص شده عبارت ” C:/Windows/System32?drivers/etc/hosts ” را بدون علامت نقل قول تایپ کنید. لازم نیست مکان نما را جابجا کنید، فقط شروع به تایپ کنید. فایل میزبان توسط  Notepad  باز خواهد شد.

 3. به دنبال خطی که عبارت ” ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ localhost ” را بدون علامت نقل قول دارد بگردید. بر اساس این خط، آدرس آی پی و نام وبسایتی که مایل به مسدود سازی آن هستید با حداقل یک فاصله ( Space ) از هم بنویسید. برای مسدود کرد چندین وبسایت، هر کدام را در خط منحصر به فرد بنویسید. برای مثال، اگر می خواهید سایت فیسبوک را مسدود کنید، می توانید در یک خط عبارت ” ۶۹٫۶۳٫۱۸۴٫۱۴۲ www.facebook.com ” را تایپ کنید. ( ابتدا آدرس آی پی و سپس آدرس سایت )
 4. بعد از وارد کردن تمام وبسایت هایی که مایل به مسدود کردن آنها هستید فایل را ذخیره کنید. بعد از ذخیره سازی آن، فایل و صفحه خط فرمان ( Command Prompt ) را ببندید.

 

ردیابی آدرس آی پی

 برای پیدا کردن آدرس آی پی یک وبسایت از دستور پینگ استفاده کنید. مرحله یک را مجددا انجام دهید.

عبارت ” ping www.sam-on.com ” را بدون علامت نقل قول تایپ کنید و کلید ” Enter ” را فشار دهید. یک لیست از آدرس های آی پی برای وبسایت ظاهر می شود. سایت های پر ترافیک مانند فیسبوک اغلب دارای یک محدوده از آدرس آی پی هستند. آدرس های آی پی را در صفحه ای مجزا مانند Notepad کپی و ذخیره کنید.

به خط فرمان بازگشته و دستوری که در بالا به آن اشاره شد را تایپ کنید ( مرحله دو ). هر آی پی آدرس و نام سایت را در یک خط مجزا بنویسید. اگز شما شش آدرس آی پی برای یک سایت در اختیار دارید، برای مثال، باید هر یک از آی پی های متفاوت را در یک خط ولی با همان آدرس وبسایت وارد کنید.

نکات

 • یک Internet Protocol address ، یا همان IP address، یک رشته از اعداد منحصر بفرد است که به هر رایانه ی متصل به اینترنت اختصاص داده می شود.

 • در فایل میزبان ( Host ) ، تغییری در خط اول یعنی ” ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ localhost ” ندهید.

6 نظر برای ”مسدود کردن وبسایت

  • سلام. شماره های یک و دو در مورد پیدا کردن فایل میزبان هستن!
   با حذف کردن سایت از اون لیستی که بهش فایل ها رو اضافه کردید میشه به حالت اول برگردونید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *