پنج نرم افزار یکپارچه سازی دیسک سخت

کامپیوتر یا لپتاپتون خیلی کند اجرا میشه؟ دلیل این اشکال ممکن از وجود فایل های تکه تکه شده بر روی دیسک سخت (Hard Drive Disk) باشد. اینجاست که یک نرم افزار یکپارچه سازی (Defragment) به کمک می آید و از انبوه داده های موجود مراقبت می کند. بر اساس کاربر پسند بودن و این که چقدر نرم افزار های یکپارچه سازی خوب عمل می کنند، چقدر از منابع استفاده می کنند و چه ویژگی ها و مزایایی دارند؛ ما یه لیست از بهترین نرم افزار های یک پارچه سازی را تهیه کرده ایم که به شما کمک می کند تا سرعت رایانه و یا لپ تاپتان را بالا ببرید.

 

۵٫ MyDefrag

شاید نسبت به بقیه زیاد آسان نباشد، MyDefrag در عملیات یکپارچه سازی بسیار خوب عمل می کند و بدون هیچ مزاحمتی بهم ریختگی دیسک سخت شما را برطرف می کند. براحتی در پشت اسکرین سیور و در زمانی که رایانه شما غیر فعال است اجرا می شود و منابع زیادی را مصرف نمی کند. حتی قسمتی از هارد دیسک را برای فایل های موقت یا temp خالی نگه می دارد تا دسترسی به آنها آسان و سریع شود. این کار باعث اجرای سریع تر رایانه شما و دسترسی ثانیه ای به فایل های مختلف بر روی رایانه تان را میسر می سازد.

 

۴٫ Norton Utilities

همه نورتون را با نام آنتی ویروس می شناسند که ویژگی ها و امکانات زیادی علاوه بر حفاظت اطلاعات انجام می دهد. اما حالا نورتون می تواند با ابزاری که در اختیارتان قرار می دهد بیشتر برایتان کارآمد باشد؛ از یکپارچه سازی تا تمیز کردن رجیستری. اما نورتون هنوز یک نقطه ضعف آشکار دارد، آن هم بیشترین میزان مصرف منابع در لیست ماست که به خود اختصاص داده. پس اگر رایانه قوی ای ندارید بهتر است دور نورتون را خط بگیرید.

 

۳٫ Defraggler

Defraggler یک راه سریع برای خلاص شدن از شر فایل های تکه تکه است. گزینه ی دفرگ سریع به شما این امکان را می دهد که دیسک سخت را سریعا یک پارچه نمایید و همچنین اطلاعاتی از سلامت دیسک سخت به شما می دهد. بزرگترین مزیت آن کاربند پسند بودن این نرم افزار است.

 

۲٫ O&O Defrag

عملکرد عالی در یک بسته نرم افزاری. O&O Defrag یک نرم افزار بسیار ساده برای حل کردن مشکلات فایل های تکه تکه شده است. این نرم افزار با تجزیه و تحلیل درایو ها می تواند مشکلات بوجود آمده را به شما نشان دهد. همچنین نکته مثبت این نرم افزار، امکان اسکن همزمان دیسک های متفاوت است.

 

۱٫ Diskeeper

در مبارزه بین نرم افزار های یکپارچه سازی، Diskeeper متحدی قدرتمند است که می توانید انتخاب کنید. با ویژگی ها و ابزار هایی که در اختیار شما قرار می دهد می توانید کنترل کامل درایو ها، با اطلاعاتی از چگونگی عملکرد رایانه و همچنین سلامت و سرعت دسترسی به فایل ها در قسمت های مختلف هارد دیسک را داشته باشید. هرچند که ممکن است رایگان در اختیار شما نباشد اما ارزش بالایی دارد.

البته می توانید از نرم افزار یکپارچه سازی ویندوز هم استفاده نمایید، اگر چه این نرم افزار در لیست بالا نبود اما هنوز هم عملکرد مناسب و معقولی دارد. همواره به خاطر داشته باشید که یکپارچه سازی نجات دهنده نیست! هر چند که باعث بهبود کلی رایانه شما می شود اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می کنند. به دنبال روش های مختلف دیگر هم باشید و کارآمد ترینشان را انجام دهید. اما برای حالا، می توانید از دفرگ کردن شروع کنید!

همچنین مطالعه مطلب قبلی سـامـآن “افزایش سرعت رایانه با Defragment” را پیشنهاد می کنم.

یک نظر برای ”پنج نرم افزار یکپارچه سازی دیسک سخت

  1. Pingback: افزایش سرعت رایانه با Defragment | سـامــآن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *