مدیریت شبکه بی سیم

wifiامروزه، در هر خانه ای معمولا تعداد زیادی کاربر اینترنت وجود دارد که از طریق لپ تاپ، رایانه رو میزی، دستگاه های هوشمند از قبیل تلفن های همراه و تبلت ها به اینترنت متصل می شوند و اتصال این دستگاه ها به اینترنت از طریق وای فای ( WiFi ) صورت می گیرد.

ابزار وای-فای، اینترنت را بین چندین دستگاه به اشتراک می گذارد. شاید اگر لازم باشد نیاز پیدا کنید تا گاهی اوقات اتصالات وای-فای را بررسی کنید تا ببینید چه کسی به شبکه وای-فای شما متصل است. همینطور با این کار شما قادر خواهید بود بر هر گونه دسترسی غیر مجاز به به روتر وای-فای خود نظارت داشته باشید. در اینجا یک ابزار کوچک معرفی خواهد شد که به شما اجازه می دهد در مورد دستگاه های متصل به وای-فای تحقیق کنید.

 

کنترل کننده شبکه های بی سیم (Wireless Network Watcher) یک ابزار کوچک قابل حمل (پرتابل) است که می توانید دانلود و اجرا کنید تا دستگاه های متصل به وای-فای تان را مشاهده نمایید. این ابزار شبکه های بی سیم شما را اسکن، و تمامی کامپیوتر ها و دستگاه های متصل به وای-فای تان را در لیستی نمایش میدهد.

برای هر دستگاه یا کامپیوتری که به شبکه شما متصل باشد اطلاعات زیر نمایش داده می شود:

آدرس آی پی – یا IP Address

آدرس فیزیکی رایانه یا MAC Address

نام دستگاه یا رایانه

شرکت تولید کننده کارت شبکه

و …

حتی می توانید از اطلاعات را بر روی فایل های اکسل و تکست و اچ تی ام ال تبدیل کنید

این برنامه تنها قادر است یک شبکه بی سیم که شما از آن استفاده می کنید را اسکن نماید. از قسمت گزینه ها، میتوانید تیک صدای بیب برای متصل شدن دستگاه جدید به شبکه را فعال کنید تا در زمان اتصال یک دستگاه جدید، از آن مطلع گردید.

همچنین این برنامه به طور رسمی برای شبکه های بی سیم طراحی گردیده، اما می توانید از آن نیز برای اسکن شبکه های سیمی هم استفاده کنید.

بعد از اجرای نرم افزار، به صورت خودکار آداپتور شبکه بی سیم مشخص شده و شبکه شما اسکن می شود. پس از چند ثانیه، لیستی از دستگاه های متصل به شبکه شما نمایش داده خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *