تست آنتی ویروس

test antivirusما گاهی اوقات از نسخه آزمایشی (Trial ) آنتی ویروس ها استفاده می کنیم و زمانی که منتقی می شوند، اجازه می دهیم که در همان گوشه نوار وظیفه بمانند و حذفشان نمی کنیم. اما آیا می دانیم کهکار می کنند یا نه!؟ از طرفی نرم افزار ضد ویروس می تواند توسط ویروس های بد خراب و از کار افتاده شوند. چطور می توانید اطمینان حاصل کنید که آنتی ویروس شما سالم است یا از کار افتاده!؟ خب بهیک ویروس احتیاج داریم اما یک ویروس واقعی می تواند رایانه و اطلاعات شما را به خطر بیاندازد. استفاده از یک ویروس واقعی برای یک تست مثل آتش زدن دفتر کار است برای این که سیستم اتقاع حریق راآزمایش کنید. چنین تستی بی معنا خواهد بود پس در اینجا از یک ویروس جعلی بی خطر برای تست آنتی ویروس استفاده خواهیم نمود.

 

نرم افزار های آنتی ویروس، ویروس ها و سایر بد افزار ها را از طریق تعاریف امضا ( Signature ) شناسایی می کنند. EICAR یک رشته کد غیر ویروسی است که نرم افزار های ضد ویروس آن را در دایره تعاریف امضای خود قرار داده اند. قرار هست ما یک ویروس با همین نام و رشته ایجاد کنیم. اگر قابلیت حفاظت ضد ویروس شما فعال باشد و سعی کنید چنین فایلی را بارگذاری کنید باید با یک هشدار از طرف آنتی ویروس خود مواجه شوید.

ساختن ویروس:

Notepad را باز کنید.

خط زیر را در آن کپی-پیست کنید.

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

فایل را با نام ” EICAR.COM ” ذخیره کنید.

تبریک، شما هم اکنون یک ویروس ساختید!

نگران نباشید، این یک ویروس بی خطر است و فقط برای اهداف تست مورد استفاده قرار می گیرد. اگر ضد ویروس شما فعال  و سالم باشد باید یک عکس العمل ساده و هشدار را دریافت کنید. اما به هرحال اگر نه ادامه بدهید و این فایل را اجرا کنید. اگر ضد ویروس شما یک هشدار را نمایش داد برنامه آنتی ویروستان به خوبی کار می کند.

وبسایت EICAR

برای هر رایانه، ضد ویروس برای حفاظت یک نیاز رو به رشد است. بعضی از مردم نرم افزار های آنتی ویروس ارزان قیمت را توصیه می کنند و برخی نوع رایگان آن ها را. نرم افزار های ضد ویروس مختلف باسطح امنیت و استاندارد های اسکن متفاوتی وجود دارند. توصیه های سامآن در مورد آنتی ویروس را مطالعه کنید.

12 نظر برای ”تست آنتی ویروس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *