انواع میزبانی وب

webhsotingامروزه، دنیای وب راهی بسیار آسان برای درک و فراگیری اخبار،اطلاعات و مطالب دیگر است. به این ترتیب اینترنت یک راه ارتباطی میان مردم ایجاد کرده است که در حال تبدیل شدن به اولین انتخاب برای تبلیغات، اشتراک گذاری مطالب، دانش روز دنیا و موارد دیگر است.
وبسایت در مرکز توجه برای کسب و کار، دولت ها و افراد مختلف از سراسر جهان قرار گرفته است. پس جهان به یک وبسایت که بر روی وب باشد نیاز دارن هرچند که مطمئنا یک وبسایت به یک سرپناه برای زندگی نیاز دارد تا در دسترس همگان باشد و آن را میزبانی وب می نامند.
اکنون در ادامه مطلب در مورد انواع میزبانی وب نوشته شده است. چند نوع از میزبانی وب وجود دارد که معمولا برای وبسایت ها استفاده می شود. شما می توانید با توجه به نیاز ها و بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

۱٫میزبانی وب رایگان
حدس میزنم اکثر ما حداقل یکبار از میزبانی وب رایگان استفاده کرده ایم.در این نوع میزبانی وب، خدمات وب یا به صورت رایگان و یا به صورت پخش آگهی تبلیغاتی ارائه میشود. اگر تازه کار هستید و پولی ندارید که برای خرید میزبانی وب اشتراکی دهید پس میزبانی وب رایگان می تواند گزینه ی مناسبی باشد. اما این را بدانید، میزبانی های وب رایگان دارای محدودیت هایی در استفاده از نرم افزار، پهنای باند،فضای دیسک و غیره دارند. این گونه میزبانی های وب برای سایت های کوچک با ترافیک کم مانند سایت های شخصی مناسب است.

۲٫میزبانی وب اشتراکی
این نوع میزبانی،مقرون به صرفه و ارزان قیمت ترین سرویس میزبانی وب است. در این نوع میزبانی وبسایت شما نام دامنه خود را می گیرد و بر روی یک سرور قدرتمند همراه با چند وبسایت دیگر میزبانی می شود. همینطور نرم افزارهایی همچون پست الکترونیکی،پایگاه داده و غیره به همراه پشتیبان فنی معقول فراهم میشود. این میزبانی را میتوان بهترین نوع میزبانی برای سایت ها دانست چرا که در قیمت های مقرون به صرفه ارائه می شود. یک سرور را می توان برای مشتریان مختلف به اشتراک گذاشت. وقتی شما میزبانی وب اشتراکی را انتخاب کرده اید این وظیفه ی پشتیبان فنی است که مطمئن شود وبسایت شما برای بازدید کنندگان در تمام بازه زمانی قابل دسترس است.

۳٫میزبانی وب اختصاصی
این نوع میزبانی یک گزینه خوب برای سایت های بزرگ با ترافیک بالا و سایت هایی که از نرم افزار های خاص استفاده می کنند و کسانی که نرم افزار های خاصی را نصب می مکنند مناسب است. این نوع میزبانی به مراتب قابل اعتماد تر و قابل دستکاری کردن در کل بار بر روی سرو برای دردسترس بودن سایت شما در همه زمان ها است. این نوع میزبانی ها برای سازمان های کسب و کار متوسط و بزرگ مناسب است.

۴٫نمایندگی میزبانی وب
این نوع میزبانی اجازه میدهد که مشتری تبدیل به میزبانی وب شود. نمایندگی فروش فضای وب به شخصی دیگر در سرور خودش. این برنامه به شما اجازه میدهد تا به عنوان یک مشتری کسب درآمد کنید. این نوع میزبانی میتواند مبتنی بر ویندوز یا متنی بر لینوکس باشد.

۵٫میزبانی وب مجازی
در وب سرور مجازی می توانید بسیاری از وبسایت ها را بر روی همان سرور میزبانی کنید که به آن وی پی اس یا سرور خصوصی مجازی می گویند. در سرور مجازی از همان منابع سرور اختصاصی به صورت اشتراکی استفاده می کنید.

۶٫میزبانی وب ابری
سـامـآن سایتی است که بر روی میزبانی ابری قرار دارد. سایت شما در چندین سرویس دهنده توزیع خواهد شد. این سرور ها تحت عنوان ابر شناخته می شوند. این فن آوری به عنوان مجموعه ای از شبکه ها عمل می کند. وبسایت گوگل و سایر وبسایت های مشهور مانند آمازون و غیره از میزبانی وب ابری استفاده می کتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *